Arşiv

İstatistik

Dünya Şampiyonası Yaklaşırken

Dünya Şampiyonası yani dünyanın en iyileri türkiyeye geliyor. Daha henüz ne medyada ne de halkta herhangi bir şampiyona havası yok. Havasından geçtim sanki türkiyede düzenlenmeyecek gibi bir algı var. Şampiyona başlayana dek her gün takımları tanıtacağız burada. İlk olarak şampiyona fikstürü hakkında bilgi verelim. Statü klasik futbol turnuvalarının biraz farklı ilk iki değil ilk dört bir üst tura çıkacak yani iki galibiyet mutlaka ikinci tur anlamına geliyor diyebiliriz.
Bu da maçlar ilerledikçe daha rahatlamış sporcuların daha iyi maçlar çıkarmalarını mümkün kılıyor. 4 grupta oynanacak turnuva her grupta 6 takım birbirleriyle tek devreli lig uslu ile oynayacaklar. İlk 4 sırayı alacak takımlar çapraz eşleşme ile birbirleriyle eşleşecekler. (A) Grubu'nu ilk 4 'te tamamlayan ekipler ile (B) Grubu'nu ilk 4 içinde tamamlayan ekipler, (C) Grubu ile de (D) Grubu'nun ilk 4'leri, sıralamaya göre tersten eşleşerek 4-7 Eylül tarihleri arasında eleme maçları yaparak, son 8'e kalmak için mücadele edecekler.

Category: 0 yorum

0 yorum:

Yorum Gönder

Yazı hakkında herhangi bir görüş belirtmek isterseniz aşağıdaki bölümü kullanabilirsiniz. Unutmayın ki, yazılan her şey yazar tarafından okunup dikkate alınacaktır.

İzleyiciler

E-Mail ile Takip